Vilémova káva z české pražírny

Vilémova káva z české pražírny

Neobyčejně dobrá káva, z obyčejné malé české pražírny. Praženo tradičním způsobem podle původní receptur dědy Viléma Sýkory, zakladatele rodinných tradic poctivého českého pražení. Směs čtyř druhů 100% arabik.

Směs čtyř druhů 100% arabik ze tří kontinentů mimořádně vyvážené chuti s jemným nádechem hořké čokolády a karamelu s velmi jemnými tóny citrusu. Káva je středně pražená a praží se každý den čerstvá podle denní spotřeby.

Vilémova káva - neobyčejná káva, z obyčejné české pražírny

Příběh Vilémovy kávy

Před více jak 100 lety se narodil můj děd Vilém Damián Sýkora (1910). Jeho otec, Josef Sýkora, významný obchodník s kávou a koloniálním zbožím, uznávaný znalec a pražič kávy, ho nechal vyučit obchodním příručím, tehdy významnému řemeslu, aby v úctě k tradicím pokračoval v malém rodinném obchodě.

Za 1. republiky si děda se svou ženou Anežkou založil v Pardubicích, v ulici Mezi mosty čp. 48, obchod s kávou, koloniálním zbožím a malou pražírnou kávy. Tam úspěšně podnikal do znárodnění v roce 1948. Jeho syn Jiří starší a vnuk Jiří mladší obnovili po roce 1989 obchod s kávou a pražení. Děd Vilém ještě ve svých 90 letech důsledně dohlížel na výběr kávy, složení a postupy pražení a občas i zavzpomínal, jak jeho nejstarší syn Jiří ve svých deseti letech měl významnou poctu - před odchodem do školy napražit čerstvou kávu.

Rodinné receptury, míchání a pražení kávy, ale především obchod s čerstvou kávou, jsou pro naši rodinu více než posláním. Bude nám tak velkým potěšením, pokud si vyberete právě naši kávu. Jako poděkování nám nezbývá, než popřát neopakovatelný zážitek z čerstvě pražené kávy od malé české rodinné firmy p. Jiřího Sýkory z Pardubic.

Ceník Vilémovy kávy

Vilémova káva 1000 g979 Kč
Vilémova káva 500 g489 Kč
Vilémova káva 250 g259 Kč
Vilémova káva 250 g (dárková plechovka)289 Kč

Vilémova káva - neobyčejná káva, z obyčejné české pražírny v dárkovém balení

Máte zájem o Vilémovu kávu? Obraťte se na nás, rádi ji pro vás zajistíme